Jau savas osteopāta karjeras laikā Džons Apledžers bija atzīts novators un jaunu, alternatīvu ārstniecības metožu pētījumu atbalstītājs. Līdzdalība Kraniosakrālās Terapijas attīstībā atnesa viņam starptautisku atzīnību. Džons Apledžers savas dzīves laikā ir uzrakstījis daudzus zinātniskus darbus, tajā skaitā mācību grāmatas: „Kraniosakrālā terapija”, „Zem dura mater” (Beyond dura mater), „Somatoemocionālā atbrīvošana” (SomatoEmotional Release), „ Jūsu iekšējais ārsts un Jūs ” (Your Inner Physician and You), „ A Brain is Born”, kā arī ir neskaitāmu publikāciju autors zinātniskajos žurnālos un ir izstrādājis mācību programmu un materiālus nodarbībām Starptautiskajā Apledžera institūtā. Jau vairāk nekā 100 000 ārstu ir apguvuši praksē pielietojamas un lietderīgas prasmes pateicoties mācībām Apledžera Institūtā, vairāk nekā 100 dažādās valstīs.
Tā ir īpaša pieeja pacientu ārstēšanai, kas veicina būtisku dzīves kvalitātes un labsajūtas uzlabošanos ; atbrīvo ķermeni no iekšējas spriedzes, samazina sāpes un disfunkcijas, kā arī uzlabo kopējo pacienta veselību un visa ķermeņa funkcionālitāti.
Katru dienu sastopoties ar stresa un spriedzes situācijām, ķermenis, šīs negatīvās emocijas, absorbē, kas savukārt, var bojāt Centrālās Nervu Sistēmas vai jebkuras citas organisma sistēmas funkciju. KST atbrīvo ķermeni no spriedzes, stresa, ļauj atslābināties un pašam ķermenim sevi koriģēt.
Izmantojot ”maigā pieskāriena” (gentle touch) tehniku, specialists novērtē pacienta vispārējo organisma stāvokli. Pēc tam tiek pielietota ”vieglā pieskāriena” (light-touch) tehnika, lai atbrīvotu ķermeni no ierobežojumiem, kas tika atrasti novērtēšanas laikā. Tā kā šī metode ir pietiekoši delikāta un saudzējoša, KSTerapija ir efektīva visiem vecumiem un var tikt pielietota pat jaundzimušajiem un gados vecākiem cilvēkiem.
“Kraniosakrālās Terapijas I” kursa apraksts (KST1)
Ilgums: 4 dienas
24 CEU
Kopsavilkums: Tas ir ievads KranioSakrālajā Terapijā, ar detalizētu Kraniosakrālas sistēmas fizioloģijas un anatomijas aprakstu, tās funkcionalitāti un saistību ar organisma veselību, labsajūtu, kā arī slimības procesiem. Semināra dalībnieki iegūst praktisko pieredzi (hands-on), iemācās fasciālās atslābināšanas tehnikas, lai spētu novērtēt un kontrolēt sāpes, kā arī citas disfunkcijas.
Kursa Pamattēmas:
– KST zinātnisko pamatojumu un principu apraksts, kā arī tehnikas efektivitātes paskaidrojums, uzlabojot pacienta vispārejo labsajūtu un stāvokli, atvieglojot sāpes un koriģejot disfunkcijas.
– Demonstrēt pasaulē atzītas palpācijas tehnikas, uz kurām var paļauties, kā uz augsti jūtīgiem instrumentiem ārstēšanā.
– Noteikt smalko kraniosakrālo ritmu, interpretēt to un spēt noteikt, vai ir nepieciešama terapija un kāda.
– Atrast fiziskās problēmas avotu, izvērtējot fasciālo sistēmu, kas ir viena no sarežģītākajām audu struktūrām organismā, ar spēju ietekmēt jebkuru organisma sistemu un struktūru.
– Atvieglot ierobežojumus un disfunkcijas mugurkaulā, CNS, kā arī pārējā ķermenī, uzlabojot savstarpējo organisma mijiedarbību starp dažādām sistemām un struktūrām.
– Izmantot tehnikas, ar atveseļojošu, harmonizējošu un relaksējošo efektu, ieskaitot «Direction of Energy» un «Still-Point Induction»
– Izstrādāt dažādas pieejas terapijā tādam izplatītām sūdzībām kā TMJ disfunkcija, sāpec galvā, kaklā, CNS traucējumi un neskaitāmas citas.
– Lietot praksē vienkāršo un efektīvo 10-soļu protokolu.
Prasības dalībniekiem: ārstniecības personas, kurām ir atļauts veikt manipulācijas ar pacientu, veselības aprūpes programmas students vai absolvents, kas gaida sertifikāciju, ar pieredzi palpācijā.
Papildus literatūra: CranioSacral Therapy, Chapters 1-6 by John E. Upledger, DO, OMM, and Jon D. Vredevoogd, MFA; Your Inner Physician and Youby Dr. John E. Upledger.
Kraniosakrālās Terapijas II kursa apraksts (KST2)
Kursa ilgums: 4 dienas
Kopsavilkums: „Kraniosakrālās Terapijas 2” kurss nozīmīgi paplašina iegūtās zināšanas un noslēdz Kraniosakrālās Terapijas biomehanisko apmācību. KST2 pēta galvaskausa pamatnes disfunkcijas, kuras ir diagnosticējis Dr. William Sutherland, kraniālās osteopātijas pamatlicējs. Kursa materiāls un praktiskās nodarbības fokusējas uz sekojošām tēmām: galvaskausa pamatnes disfunkcijas, košļāšanas sistēma – cietās aukslējas, apakšžoklis un temporomandibulārā locītava, kā arī enerģētiskās cistas veidošanās, cēloņi, attīstības mehānisms. Vēl tiks pasniegts ievads jaunajā kursā „SomatoEmocionāla Atbrīvošana”.
Lekcijas materiālos un praktiskās nodarbībās tiks izklāstītas sekojošas tēmas:
– Galvaskausa pamatnes disfunkcijas pēc Dr. William Sutherland, Kraniālās Osteopātijas pamatlicējs, kuri paterni negatīvi ietekmē visu organismu.
– 10-soļu KST Protokola atkārtošana
– Sejas deformācijas nelabvēlīgie paterni, ieskaitot: deguna kaulus, vaigu kaulus, augšžokli, aukslējas. Sejas kaulu stresa paterni izraisa daudz problēmu ar seju, kaklu, intrakraniālo membrānas sistēmu un visa organisma fizioloģiju.
– «Arcing» – diagnostikas metode, kura tiek pielietota primāro sasprindzinājumu (bojājuma) paternu meklēšanā. KST progresīvie speciālisti pielieto visvairāk šo tehniku pateicoties tās precizitātei un ātrumam.
– Reģionālā Pozicionālā Audu Atbrīvošana (Regional Positional Tissue Release) – tiek pielietota noderīgu ķermeņa pozīciju noteikšanai deformāciju paternu atbrīvošanai. Tas ir elegants un efektīvs ārstēšanas process.
– Atviegloti segmenti (Facilitated Segments) – Muguras smadzeņu zonas, kuras var izraisīt mokošas sāpes. Procedūras pielietošana dod iespēju atrast tos segmentus un pēc tam sākt ārstēšanu ar Kraniosakrālās terapijas protokolu, īpaši pacientiem ar hroniskām saslimšanām.
– Fasciālā slīdēšana (Fascial Glide) – diagnostikas metode precīzu fasciālo bojājumu noteikšanai. Ja ir atrasts vairāk nekā viens bojājums, tad pielieto primāro bojājumu noteikšanas procesu.
– Kraniosakrālās Tehnikas adaptācija bērniem, zīdaiņiem un jaundzimušajiem.
– Kā visefektīvāk apvienot KST1 un KST2 metodes ārstnieciskās sesijās jebkurā ilgumā vai kopā ar citām metodēm.
– Jaunas tēmas „Somatoemocionālā Atbrīvošana” apspriešana
Kursa pamatuzdevumi:
– Uzzināt kā integrēt Dr. Sutherland tehniku 10-soļu KST protokolā bojājumu atrašanai
– Palielināt studenta iespējas veikt pilno diagnostiku pievēršot uzmanību fizioloģiskām izpausmēm.
– Galvaskausa pamatnes disfunkciju diagnostikas un ārstēšanas prakse
– „Somatoemocionālā atbrīvošana” un „Enerģētiskā Cista” jēdzieni
– Kvalificēto demonstrāciju novērošana un praktiskās nodarbības
Priekšnosacījums: ir nepieciešams apgūt „Kraniosakrālās terapijas 1” kursu